Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Amazon zekranizuje powieści Stephensona i Nivena!

Platforma postanowiła rozszerzyć swoją ofertę serialową o kolejne tytuły sci-fi. I nie są to byle jakie projekty! Chodzi bowiem o „Zamieć” („Snow Crash”) Neala Stephensona oraz „Pierścień” („Ringworld”) Larry’ego Nivena. Amazon rozmyśla także nad serialem na podstawie komiksu „Lazarus” Grega Rucky.

Serial w oparciu o „Snow Crash” („Zamieć”) powstanie we współpracy z Paramountem. Wybrano już producentów show, a zostali nimi Frank Marshall („Jurassic World”) i Joe Cornish („Ant-Man”). Powieść Stephensona została wydana w Polsce pod tytułem „Zamieć” przez wydawnictwo ISA, a jej oficjalny opis znajdziecie poniżej:

Ta wydana w 1992 roku powieść nadal wzbudza zachwyt czytelników i krytyki, nadając nowy wymiar gatunkowi literackiemu jakim jest cyberpunk. To niezwykle oryginalne dzieło, łączące w sobie rzeczywistość wirtualną, sumeryjskie mity i niemal wszystko, co było pomiędzy nimi – w jedną wspaniałą całość megathrillera epoki informatycznej.

zamieć

Przy ekranizacji „Ringworld” Amazon będzie współpracował z wytwórnią MGM. To już kolejna w Hollywood próba podejścia do serialu na jej podstawie. Kilka lat temu stacja Syfy chciała nakręcić 4-odcinkowy miniserial, jednak projekt upadł. W Polsce książka ukazała się pt. „Pierścień” nakładem wydawnictwa Solaris:

Nagrodzona Hugo Award i Nebulą powieść, którą – na fali sukcesu – Niven rozwinął w czterotomową serię powieściową, mieszczącą się w stworzonej przez niego historii przyszłości.

Historia odkrycia i pierwszej eksploracja Świata Pierścienia – najbardziej zadziwiającego tworu w poznanym kosmosie. Pierścień to sztuczny świat, trzy miliony razy większy od Ziemi, gigantyczna konstrukcja opasująca słońce i z niego czerpiąca energię.

Kto zbudował tę nieprawdopodobną konstrukcję i w jakim celu? Czy budowniczowie Pierścienia wciąż jeszcze na nim żyją?

pierścień

W planach Amazonu znalazł się również serial będący ekranizacją powieści graficznej Grega Rucky pt. „Lazarus”, jednak nie podano żadnych szczegółów dotyczących tego projektu. Komiks ukazał się w Polsce nakładem wydawnictwa Taurus Media, a poniżej znajdziecie oficjalny opis fabuły pierwszego tomu:

Świat nie jest już podzielony politycznymi ani geograficznymi granicami. Teraz granice wyznaczają pieniądze. Bogactwo to moc, która dzierżona jest w rękach kilku ROODZIN. Ci, którzy służą rządzącej Rodzinie są otaczani przez nią opieką. Cała reszta to Śmieci. W każdej Rodzinie jest jedna osoba, która dostaje wszystko: odpowiedni trening i technologie i sprzęt – każdą technologię, która może dać przewagę. Ta osoba jest mieczem danej Rodziny – jest też tarczą, obrońcą i LAZARUSEM. W Rodzinie Carlyle Lazarusem jest kobieta o imieniu Forever. Oto jej historia.

Lazarus cover t1