Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

AMC zamawia 2. sezon Terroru

Stacja oficjalnie ogłosiła, że jej pierwsza serialowa antologia, powstająca w oparciu o powieść autorstwa Dana Simmonsa dostała zamówienie na kolejny sezon.

Serial powstaje w oparciu o prawdziwe wydarzenia sprzed niemal 170 lat, które zainspirowały także Dana Simmonsa do napisania powieści pod tym samym tytułem. Zaginięcie statku HMS Terror oraz HMS Erebus to jedna z największych zagadek wśród polarnych ekspedycji. W roku 1848 utknęły w lodach Oceanu Arktycznego i wkrótce zostały zapomniane. Nikt z załogi nie ocalał. Dopiero niedawno szczątki ekspedycji zostały odnalezione przez Arctic Research Foundation. Natomiast sam serial powstaje w oparciu nie tylko o legendę, ale również na podstawie powieści Dana Simmonsa z 2007 roku, pt. „The Terror”.

Jest to opowieść o ekspedycji badawczej pod dowództwem sir Johna Franklina, poszukującej Przejścia Północno-Zachodniego. Jest to wyprawa niezwykle trudna, która wymaga od oficerów i marynarzy przedzierania się przez skute lodem wody, zmagania się z opadami śniegu i gwałtownymi wiatrami.W obsadzie serialu pojawią się m.in. Jared Harris, Ciarán Hinds, Tobias Menzies, Christos Lawton, Matthew McNulty, Sebastian Armesto, Paul Ready, Adam Nagaitis, Ian Hart oraz Trystan Gravelle.

Serial zadebiutował na antenie AMC w marcu tego roku, a pierwszy sezon „The Terror” liczy 10 odcinków. Akcja zamówionego drugiego sezonu będzie rozgrywać się podczas II wojny światowej i zobaczymy jak widmowy okręt śledzi japońsko – amerykańską społeczność w podróży z Południowej Kalifornii aż do obozów jenieckich stworzonych na Pacyfiku podczas wojny.

Produkcją zajmie się showrunner „The Terror” Alexander Woo wspólnie z Maxa Borensteinem. Drugi sezon ma liczyć 10 odcinków i zadebiutować na AMC w 2019 roku.