Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

AMC zapowiada The Terror

 

Stacja zaprezentowała pierwszy krótki materiał wideo zapowiadający „The Terror”. Serial powstaje w oparciu o prawdziwe wydarzenia sprzed niemal 170 lat, które zainspirowały także Dana Simmonsa do napisania powieści pod tym samym tytułem.

Zaginięcie statku HMS Terror oraz HMS Erebus to jedna z największych zagadek wśród polarnych ekspedycji. W roku 1848 utknęły w lodach Oceanu Arktycznego i wkrótce zostały zapomniane. Nikt z załogi nie ocalał. Dopiero niedawno szczątki ekspedycji zostały odnalezione przez Arctic Research Foundation. Natomiast sam serial powstaje w oparciu nie tylko o legendę, ale również na podstawie powieści Dana Simmonsa z 2007 roku, pt. „The Terror”.

Jest to opowieść o ekspedycji badawczej pod dowództwem sir Johna Franklina, poszukującej Przejścia Północno-Zachodniego. Jest to wyprawa niezwykle trudna, która wymaga od oficerów i marynarzy przedzierania się przez skute lodem wody, zmagania się z opadami śniegu i gwałtownymi wiatrami.

Nad serialem pracują: David Kajganich, Ridley Scott, Soo Hugh, Scott Free, Alexandra Milchan’s Emjag Productions, Entertainment 360 i AMC Studios.

W obsadzie serialu pojawią się m.in. Jared Harris, Ciarán Hinds, Tobias Menzies, Christos Lawton, Matthew McNulty, Sebastian Armesto, Paul Ready, Adam Nagaitis, Ian Hart oraz Trystan Gravelle.

Premierowy, podwójny odcinek, zobaczymy na antenie AMC już 26 marca 2018 roku. Pierwszy sezon „The Terror” będzie liczyć 10 epizodów.

 

terror 1

 

terror 2

 

terror 3