Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Amerykańscy Bogowie dostają drugi sezon!

 

Mamy zaskakująco dobre wieści dla wielbicieli „American Gods” i Neila Gaimana. Chociaż wciąż czekamy na premierę pierwszego sezonu serialu, to stacja STARZ już złożyła zamówienie na kolejny.

Informacjami podzielił się serwis Omega Underground, który donosi, ze zdjęcia na planie 2 sezonu mają wystartować we wrześniu w Kanadzie.

Twórcami serialu są Bryan Fuller i Michael Green. Również sam Gaiman włączył się w prace nad produkcją – napisał scenariusze do kilku odcinków. Pierwszy sezon ma „Amerykańskich Bogów” składać się z 10 epizodów, jak na razie nie wiadomo czy drugi będzie składać się z takiej samej ilości odcinków.

W obsadzie pojawią się m.in. Ricky Whittle, Ian McShane, Emily Browning, Pablo Schreiber, Bruce Langley, Yetide Badaki, Jonathan Tucker, Demore Barnes, Dane Cook, Cloris Leachman i Gillian Anderson.

Historia skupia się na wojnie pomiędzy starymi i nowymi bogami. Tradycyjni bogowie znani z Biblii i mitologii tracą swoich wyznawców na całym świecie na rzecz nowego panteonu, do którego zaliczają się pieniądze, media, technologia, narkotyki i sława. Nowym bogiem, nieobecnym w literackim pierwowzorze, a wprowadzonym przez twórców serialu, będzie Wulkan – jedno ze starych bóstw. Jego postać stworzył na potrzeby serialu sam Neil Gaiman.

Premiera „Amerykańskich bogów” na antenie STARZ już 30 kwietnia. Premierowy epizod został zatytułowany „The Bone Orchard”.