Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Amerykańscy Bogowie: lekcja pierwsza (wideo)

 

Zobaczcie i posłuchajcie uważnie, razem z Shadow Moonem (Ricky Whittle), co ma do powiedzenia Low Key Lyesmith (Jonathan Tucker). Premiera „Amerykańskich Bogów” już za 10 dni!

Stacja STARZ podzieliła się z fanami nowym materiałem wideo, który umili nam wyczekiwanie na premierę serialu. Poniżej możecie zobaczyć fragment retrospekcji z pobytu Shadow Moona (Ricky Whittle) w więzieniu. Low Key Lyesmitha (Jonathan Tucker) ma dla wszystkich ważną, życiową radę:

Show powstał w oparciu o powieść Neila Gaimana pod tym samym tytułem. Twórcami serialu są Bryan Fuller i Michael Green. Również sam Gaiman włączył się w prace nad produkcją – napisał scenariusze do kilku odcinków. Pierwszy sezon ma „Amerykańskich Bogów” składać się z 8 epizodów.

W obsadzie pojawią się m.in. Ricky Ricky Whittle, Ian McShane, Emily Browning, Pablo Schreiber, Bruce Langley, Yetide Badaki, Jonathan Tucker, Demore Barnes, Dane Cook, Cloris Leachman i Gillian Anderson.

Historia skupia się na wojnie pomiędzy starymi i nowymi bogami. Tradycyjni bogowie znani z Biblii i mitologii tracą swoich wyznawców na całym świecie na rzecz nowego panteonu, do którego zaliczają się pieniądze, media, technologia, narkotyki i sława. Nowym bogiem, nieobecnym w literackim pierwowzorze, a wprowadzonym przez twórców serialu, będzie Wulkan – jedno ze starych bóstw. Jego postać stworzył na potrzeby serialu sam Neil Gaiman.

Premiera „Amerykańskich bogów” na antenie STARZ już 30 kwietnia! Premierowy epizod został zatytułowany „The Bone Orchard”.