Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Amerykańscy Bogowie – nowinki z TCA 2016

 

Na panelu zorganizowanym przy okazji tegorocznego Teen Choice Awards Starz zaprezentowało kilka szczegółów na temat swojej serii, która ujrzy światło dzienne w 2017 roku – mowa tu o „Amerykańskich bogach”, produkcji bazującej na noweli Neila Gaimana.

 

Showrunnerzy Bryan Fuller i Michael Green na początku wyemitowali trailer. Klip pokazuje Shadow Moona (Ricky Whittle), który zostaje zwolniony z więzienia z powodu pogrzebu jego żony. Rzuca on złotą monetę na jej grób, a ta tonie w glebie. Jego żona, Laura Moon (Emily Browning) pojawia się później w klipie i pyta: „Kto powiedział, że umarłam, Bobby?”. W trailerze pojawia się również Mr. Wednesday (Ian McShane).

Po panelu Fuller i Green rozmawiali z reporterami na temat estetyki „Amerykańskich Bogów”:

Książka Gaimana otworzyła nam okno na świat, który chcemy pokazać. – powiedział Green – Pracowaliśmy z Davidem Slade’m, który jest wybitnym wizjonerem i niemal natychmiastowo zaczął szkicować całą historię. Zawdzięczamy mu wiele z wykonanych prac.

Ricky Whittle przeszedł przez bardzo wymagający proces rekrutacji do obsady. Fuller i Green bardzo nastawiali się na amerykańskiego aktora o afrykańskich korzeniach, ponieważ (jak sami twierdzą) chcieli wierniej oddać książkę.

W obsadzie znalazła się również Gillian Anderson, która jest wielką fanką Gaimana i zaprzyjaźniła się z nim dzięki procesowi produkcji serii. Dane Cook pojawi się w serii jako dość nieprzyjazna postać. Green określa ją jako “tę zabawną”.

„Amerykańscy Bogowie” zadebiutują w 2017 roku.