Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Andrzej Sapkowski nie interesuje się serialem o Wiedźminie?

Na chwilę obecną szczegóły na temat serialu o Wiedźminie, nad którym pracuje platforma Netflix, są utrzymywane w ścisłej tajemnicy. Niestety, nic więcej na temat produkcji nie zdradzi fanom twórca książkowego pierwowzoru, Andrzej Sapkowski. Pisarz był gościem portugalskiego Comic Conu, gdzie podkreślił, że nie jest zaangażowany w prace i pragnie wiedzieć jak najmniej o powstającym serialu.

Portugalski serwis JPN przeprowadził podczas grudniowego Comic Conu krótki wywiad z Sapkowskim. Oprócz standardowych pytań o cykl powieści i gry, które pisarz omija szerokim łukiem, pojawiła się również kwestia, która od kilku miesięcy elektryzuje cały świat, czyli serial produkowany na zlecenie Netflixa. Andrzej Sapkowski podkreślił wówczas dobitnie, że w rozwój projektu nie chce i nie będzie się angażował:

Książka to książka, a adaptacja to adaptacja. Tak jak Rudyard Kipling pisał w The Ballad of East and West: Wschód to Wschód i Zachód to Zachód, i nigdy się nie spotkają. Adaptacja i oryginał nigdy się nie zejdą. Nigdy.

Pisarz nie kontynuował tematu, gdyż jest związany umową z Netflixem, która zastrzega poufność informacji o produkcji pod groźbą kary finansowej. Sankcje pieniężne Sapkowskiemu jednak nie grożą, bo pisarz o serialu nic nie powie, bo… nic o nim nie wie i nie chce wiedzieć.

Lauren Schmidt Hissrich jako showrunner zajmuje się adaptacją znakomitej sagi fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Historii Wiedźmina Geralta prawdopodobnie nikomu nie trzeba przedstawiać, a Hissrich jako showrunner i producent wykonawczy wierzy, że jego opowieść idealnie wpasuje się w inne produkcje Netflixa. Hissrich pomogą, jako producenci wykonawczy, Sean Daniel, Tomasz Baginski i Jarek Sawko.

fot. Stefan Maszewski/REPORTER
Źródło: niestatystyczny.pl