Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Andrzej Sapkowski pod wrażeniem zwiastuna Wiedźmina od Netflixa

Twórca postaci Geralta z Rivii, autor sagi, która zainspirowała Netflixa do stworzenia serialu, skomentował ostatni materiał promocyjny show. Zdradził też kilka szczegółów na temat swojej funkcji konsultanta serialu.

Andrzej Sapkowski brał udział w promocji serialu i podczas wizyty we Włoszech rozmawiał z serwisem Wired.it. Co zaskakujące, autor wiedźmińskiej sagi jest pewny sukcesu całego serialu i zarazem zachwycony zwiastunem, który obejrzał na Lucca Comics & Games. Materiał obejrzał po raz pierwszy 31.10.2019 r. wspólnie z fanami i oto co miał do powiedzenia:

Nie oglądałem jeszcze odcinka pilotowego, lubię być zaskakiwany. Jedno mogę powiedzieć jasno: jeśli serial będzie tak piękny jak zwiastun, to otrzymamy arcydzieło.

 

Czy serial będzie różnił się od książkowego pierwowzoru? Pisarz przyznał, że netflixowy „Wiedźmin” będzie wierny książkom. Sapkowski potwierdził, że konsultował scenariusz serialu, ale na tym etapie jego rola się skończyła:

We wstępnym etapie prac nad scenariuszem pracowałem jako konsultant i otrzymałem bardzo dobre wynagrodzenie. Nie angażowałem się natomiast w produkcję, casting czy zdjęcia. Jednak za każdym razem, gdy widzę zdjęcia z planu czy kolejne zwiastuny, to jestem oczarowany.

Pierwszy sezon „Wiedźmina” będzie składać się z 8 odcinków, które zadebiutują w ofercie Netflix w przyszłym miesiącu – 20 grudnia 2019 roku.

Niedawno pojawiły się doniesienia, że twórcy „Wiedźmina” mają materiał na kontynuację. Showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich, w jednym z ostatnich wywiadów z magazynem SFX zasugerowała, że produkcja może mieć nawet 7 sezonów. Wszystko jednak zależy, jak zostanie przyjęta przez widzów i jaką będzie mieć oglądalność.