Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Animowany Pacific Rim od Netfliksa dostanie dwa sezony

W kinach ma zagościć jeszcze co najmniej jedna część serii o mechach walczących z Kaijū, która przeniesie bohaterów tym razem do świata tajemniczych najeźdźców. Ale Legendary Entertainment nawiązało współpracę z platformą Netflix, gdzie ukaże się animowany serial ze świata, rozbudowujący pewne wątki i poszerzający wiedzę o tym świecie.

Niedawno w Los Angeles odbył się Project Anime, podczas którego odbył się panel studia, na którym Elie Dekel, pełniący funkcję wicedyrektora ds. rozwoju marki i produktów konsumenckich, powiedział, że animowany „Pacific Rim” doczeka się dwóch sezonów. Pierwszy z nich ma zadebiutować na platformie już w 2020 roku, a premiera drugiego nie została jeszcze zaplanowana.

Ma to być animowana produkcja z jednym z największym budżetów, co ma pokazać, jak bardzo Netflix i Legendary angażuje się w rozwój dalekowschodniej estetyki we współczesnych animacjach. Jednak to nie nowość, Netflix już wcześniej podpisał porozumienie z Polygon Pictures z Japonii, która ma na celu popularyzację japońskich stylistyk wśród większej grupy odbiorców.

Serialowe „Pacific Rim” opowie historię rodzeństwa, pilotującego jednego z porzuconych Jaegerów i poszukujących zaginionych rodziców. Nad produkcją pracują Craig Kyle i Greg Johnson („Thor: Ragnarok”).


Źródło: comicbook.com