Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Anna Diop w roli Starfire w adaptacji Młodych Tytanów

Produkcja adaptacji live-action bajki “Młodzi tytani” jest w toku, a do obsady dołączyła właśnie Teagan Croft – aktorka wcieli się w postać Raven. Wśród aktorów zobaczymy także Annę Diop, której casting wywołał małe poruszenie w Internecie, ponieważ kompletnie nie wygląda ona jak jej bohaterka, czyli Starfire. Cóż, w sumie byłoby ciężko dopasować kogokolwiek do tej roli, ponieważ tytanka jest “pomarańczowo-skórą istotą o proporcjach lalki Barbie”.

Za serię odpowiedzialni będą Greg Berlanti, Geoff Johns, Akiva Goldman i Sarah Schechter. Starfire to postać walcząca w grupie superherosów takich jak Dick Grayson, Raven i Beast Boy. Grayson/Nightwing i Beast Boy nie mają jeszcze swoich odtwórców. Seria ma zadebiutować w roku 2018.

Na temat produkcji nie wiadomo zbyt wiele, ale z pewnością będzie ona śledzić losy nieustraszonych bohaterów, którym przewodzi Dick Grayson.

Berlanti pokazał swoją przychylność do różnorodności rasowej aktorów przy okazji chociażby “The Flash”, gdzie w rudowłosą białą bohaterkę wcieliła się czarnoskóra Candice Patton. Podobnie stało się przy okazji castingu postaci Firestorma, gdzie angaż otrzymał Franz Alhusaine Drameh, a w serialowego pomocnika bohatera wcielił się Keiynan Lonsdale.

Niektórzy nie są do końca zadowoleni z castingu powołując się na tzw. efekt Zoe Saldany – aktorka rzadko kiedy pojawia się na ekranie bez potężnej charakteryzacji (“Strażnicy Galaktyki”) czy inaczej, niż jako twór CGI (“Avatar”).

Diop najprawdopodobniej zostanie pokryta pomarańczowym make-upem i dostanie soczewki kontaktowe, które będą imitować zielone oczy Starfire.

Najważniejszym jednak jest to, jak aktorka poradzi sobie w roli, a nie jakiego koloru jest jej skóra – o kunszcie aktorskim Anny Diop z pewnością będziemy mogli się przekonać w 2018 roku.