Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Bagiński zdradza czego oczekiwać po Wiedźminie od Netflixa

Serial o „Wiedźminie” od Netflixa nadal pozostaje tematem numer jeden w mediach, co jednak nie powinno nikogo dziwić. Tomasz Bagiński w rozmowie z RadioZET.pl zdradza tyle, ile w tej chwili może powiedzieć, zapewniając, że fani sagi będą zadowoleni. „Wiedźmin” jakości „Wikingów” i „Fargo”? Jesteśmy na tak!

Anglojęzyczny „Wiedźmin” stanowi nie lada wyzwanie dla twórców, którzy pragną przenieść prozę Andrzeja Sapkowskiego na język serialu. Bagiński jest jednym z wielu filmowców pracujących przy tym międzynarodowym projekcie, który wymaga zaangażowania mnóstwa osób na wielu poziomach:

Występuję teraz jako twarz tego projektu, ale nie tylko moje decyzje są wiodące czy kluczowe. Praca nad serialem w systemie amerykańskim, to zadanie dla całego zespołu, którego członkowie są zaangażowani na różnych etapach. – podkreśla Bagiński w rozmowie z Mateuszem Albinem z RadioZET.pl.

Bagiński od wielu lat starał się zainteresować rynek międzynarodowy ekranizacją „Wiedźmina”. Początkowo brano pod uwagę realizację filmowego projektu, ostatecznie otrzymamy serial. Jak ta zmiana wpłynęła na pracę ekipy filmowej?

Pracuje się szybciej i inaczej konstruuje się opowieść. Współczesny serial rzadko kiedy jest opowieścią o pojedynczym bohaterze. Z reguły przeplatane są wątki wielu postaci, tak jak w „Grze o tron”. – podkreśla reżyser. – Żyjemy w czasie renesansu seriali. To bardzo bogate i różnorodne medium, dotykające najróżniejszych tematów. To pozwala na sporą wolność twórczą. – dodaje.

Tomasz Bagiński zapowiedział w wywiadzie, że „Wiedźmin” Netflixa będzie budowany w oparciu o książki Andrzeja Sapkowskiego, stanowiące bazę wyjściową dla stworzenia projektu jakościowo porównywalnego do „Wikingów”, „Fargo” czy „Gry o tron”. Sam ojciec „Wiedźmina” będzie konsultantem stworzonych przez zespół historii, mającym wgląd w scenariusze i zmiany wprowadzane w opowieści na potrzeby serialu. Osoby zaniepokojone uspokajamy, zmian nie będzie wiele:

Nie mamy zamiaru odkrywać wiedźmińskiego świata na nowo, tylko chcemy oprzeć się na istniejących opowieściach. Skoro czytelnicy je polubili, to nie ma powodu, aby dokonywać rewolucyjnych zmian. Większość współczesnych adaptacji serialowych powstaje w bliskiej kooperacji z pisarzami i jest stosunkowo wierna pierwowzorom. – podkreślił Bagiński.

Całość wywiadu z Tomaszem Bagińskim przeprowadzonym przez Mateusza Albina z RadioZET.pl możecie przeczytać pod tym adresem: wiadomosci.radiozet.pl

Dowiecie się z niego nie tylko o „Wiedźminie” Netflixa, ale także o planowanych kolejnych „Legendach polskich” i angażu Bagińskiego jako reżysera „Rycerzy Zodiaku”. Podczas wywiadu Bagiński przeczytał również fragment „Ostatniego życzenia”, zachęcamy Was do zapoznania się z materiałem na wiadomosci.radiozet.pl.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl