Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Batman: Caped Crusader | Kilka platform walczy o serial

Choć HBO Max zrezygnowało z animowanego serialu o Batmanie, to inne platformy VOD są nim bardzo zainteresowane. Nowym domem „Batman: Caped Crusader” chce zostać między innymi Netflix, Hulu czy Apple TV+. Na razie sprawa nowego miejsca dla animacji pozostaje otwarta.

Animowany serial został stworzony na zlecenie HBO Max w 2021 roku. Projekt realizowało studio J.J. Abramsa – Bad Robot. Producentem serialu był Matt Reeves, reżyser ostatniego kinowego „Batmana” z Robertem Pattinsonem. W pracach nad serialem brał udział Bruce Timm, aktywnie zaangażowany w animacje z uniwersum od czasu „Batman: The Animated Series”.

„Batman: Caped Crusader” był opisywany jako „nowa wizja mitologii Batmana”. Całość została pomyślana jako bardziej dojrzała w formie i tonie. Fabuła serialu miała śledzić losy Mrocznego Rycerza na początku jego kariery.

HBO Max w związku z nową polityką wprowadzoną przez Warner Bros. Discovery zrezygnowało nie tylko z „Batman: Caped Crusader”, ale i z innych projektów. Wstrzymano zlecenia na produkcję m.in. familijnego „Merry Little Batman”, czy dwóch projektów spod znaku „A Looney Toons”. Podobnie jak „Caped Crusader” zostaną wystawione na sprzedaż. Obecnie nie wiadomo, która z platform VOD stanie się nowym domem projektów porzuconych przez HBO Max.