Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Batwoman | Wybrano aktorkę, która zagra Poison Ivy!

Serwis Variety zapowiedział, że w trzecim sezonie serialu „Batwoman” pojawi się Poison Ivy. W postać wcieli się Bridget Regan.

Pamela Isley vel Poison Ivy w komiksach to była studentka botaniki na Uniwersytecie Gotham, pełna pasji, błyskotliwa i zaangażowana w ochronę środowiska (szczególnie flory). Pewnego dnia Isley spotkał wypadek, została poddana eksperymentowi – wykorzystano na niej toksyczne środki – co zmieniło ją w istotę nadprzyrodzoną.

Regan wcieli się w tę bohaterkę w serialu The CW „Batwoman”. W ostatnim czasie aktorka wystąpiła w „Agentce Carter”, Paradise Lost”, „The Last Ship” czy „White Collar”.

W Poison Ivy dotychczas wcieliła się Uma Thurman w filmie „Batman i Robin” (1997), a także kilka aktorek w serii „Gotham”: Clare Foley, Maggie Geha i Peyton List. W animowanym serialu HBO Max „Harley Quinn” głosu Ivy użyczyła z kolei Lake Bell.

„Batwoman” przedłużono na trzeci sezon w styczniu tego roku, a debiut nowych odcinków ma nastąpić 13 października. W tytułowej roli tym razem pojawiła się Javicia Leslie, po tym jak Ruby Rose odeszła po pierwszym sezonie.

Batwoman


Źródło: variety.com