Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Batwoman z nowym zwiastunem!

Stacja The CW opublikowała plakat „Batwoman”, na którym prezentuje się Ruby Rose w kostiumie tytułowej bohaterki.

Kate Kane (Rose) nigdy nie planowała zostać nowym strażnikiem Gotham. Trzy lata po tajemniczym zniknięciu Batmana miasto pogrąża się w mrokach przestępczości, policja sobie z tym nie radzi i jest skorumpowana – dlatego do Gotham wkracza Jacob Kane (Dougray Scott) ze swą agencją ochrony. Wiele lat wcześniej pierwsza żona i córka Jacoba zginęły na skutek działań gangów. Wysłał więc drugą córkę, Kate, z dala od tego miasta, ale po wydaleniu ze szkoły wojskowej dziewczyna wraca do domu, akurat w momencie, gdy jeden z gangów napada na agencję jej ojca i porywa Sophie Moore (Meagan Tandy), byłą dziewczynę Kate.

Kate nie podoba się to, co dzieje się w mieście i jaki panuje w nim system bezpieczeństwa – postanawia zatem przywdziać maskę, a pomagają jej w tym przyrodnia siostra Mary (Nicole Kang) i Luke Fox (Camrus Johnson), syn Luciusa, dzięki czemu Kane może kontynuować działalność Bruce’a Wayne’a, stając się Batwoman. Choć początkowo głównie pragnęła ocalić Sophie, w końcu odkrywa swe powołanie – chce pokonać demony przeszłości i stać się symbolem nadziei Gotham.

Serial powstał na podstawie motywów z komiksów DC i został opracowany przez Berlanti Productions we współpracy z Warner Bros. Television. Producentami wykonawczymi projektu są Greg Berlanti, Caroline Dries, Geoff Johns i Sarah Schechter. Pilot nakręcili natomiast David Nutter i Marcos Siega.

W obsadzie produkcji znaleźli się Ruby Rose (Kate Kane), Meagan Tandy (Sophie Moore), Camrus Johnson (Luke Fox), Nicole Kang (Mary Hamilton), Dougray Scott (Jacob Kane), Elizabeth Anweis (Catherine Hamilton-Kane) i Rachel Skarsten (Alice).

Premiera „Batwoman” odbędzie się 6 października.


Źródło: The CW Network/YouTube