Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

BBC pracuje nad serialem ze Świata Dysku

„Świat Dysku” Terry’ego Pratchetta ponownie trafi na małe ekrany! Ogłoszono, że BBC Studios zajmie się produkcją serialu, a scenariusz napisze Simon Allen, znany z „The Musketeers”, „New Tricks” i „Strike Back”. Roboczy tytuł na chwilę obecną to „The Watch”.

Nie podano jednak, które dokładnie powieści z cyklu posłużą do stworzenia serialu, a wiadomo, jest ich sporo. Tytuł sugeruje, że historia skupiać się jednak będzie na Straży Miejskiej Ankh-Morpork.

Tym, którzy nie wiedzą zbyt wiele o „Świecie Dysku”, podpowiemy tylko tyle, że jest to saga wielu historii, które rozgrywają się w dość ciekawej lokalizacji – na świecie, który jest lekko wypukłym dyskiem spoczywającym na grzbietach czterech ogromnych słoni, które z kolei stoją na grzbiecie ogromnego żółwia zwanego Wielkim A’Tuinem. Żółw natomiast przemierza przestrzeń kosmiczną.

Ankh-Morpork to największa aglomeracja Świata Dysku, fikcyjne miasto-państwo, gdzie mieszka dużo dziwnych istot. Straż Miejska to główna siła policyjna, która stara się dbać o porządek na ulicach tego skorumpowanego, magicznego miasta.