Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

BBC prezentuje nowych towarzyszy Doktora!

Stacja zaprezentowała w sieci pierwsze zdjęcie obsady 11 sezonu „Doctor Who”. Serial powróci na ekrany jesienią przyszłego roku, a już dziś możemy zerknąć na nową obsadę produkcji.

Od dłuższego czasu wiemy, że Jodie Whittaker zagra rolę 13 Władcy Czasu w “Doktorze Who”. Aktorka będzie tym samym pierwszą kobietą w historii serialu, która wcieli się w tę postać. Dziś poznaliśmy nazwiska aktorów, którzy pojawią się razem z nią na pokładzie TARDIS. Są to Bradley Walsh (Graham), Tosin Cole (Ryan), Mandip Gill (Tasmin), a także nieobecna na poniższej fotografii Sharon D. Clarke, która ma pojawić się w serialu w powracającej roli, ale nie poznaliśmy jeszcze imienia postaci jaką sportretuje. Zapowiada się niezły tłok w TARDIS, która już dawno nie gościła tylu towarzyszy Doktora.

DW obsada

Z Peterem Capaldim, obecnym Doktorem, pożegnamy się w odcinku specjalnym pt. „Twice Upon a Time”, który zostanie wyemitowany tradycyjnie 25 grudnia. Będzie to prawdziwie multidoktorowa opowieść, gdyż zobaczymy tam aż trzy wcielenia Doktora: 12 (Peter Capaldi), 13 (Jodie Whittaker), a David Bradley sportretuje pierwsze wcielenie Władcy Czasu (które w oryginale zawdzięczamy niesamowitej kreacji Williama Hartnella).

Stery nad jedenastą serią przejmie po Stevenie Moffacie Chris Chibnall. Kolejnymi zmianami, jakie szykuje fanom „Doctora Who” twórca jest czas trwania odcinków. Nowy sezon będzie się bowiem składał z dziesięciu 50-minutowych epizodów.