Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

BBC prezentuje pierwszy zwiastun The City and The City

 

Stacja zaprezentowała w sieci pierwszy materiał promujący serialową ekranizację powieści autorstwa China Miéville’a, „The City & the City”. Zobaczcie zwiastun poniżej!

Serial przygotowali Tom Shankland (reżyseria) i Tony Grisoni (scenariusz), a w roli głównego bohatera, czyli inspektora Tyadora Borlu pojawi się David Morrissey („The Walking Dead”). Obok niego w obsadzie wystąpią m.in. Christian Camargo, Ron Cook, Mandeep Dhillon, Robert Firth, Lara Pulver, Paprika Steen oraz Danny Webb. Premiera 4-ocinkowego serialu zaplanowana została przez BBC2 na 6 kwietnia.

city ded

Tak przedstawia się historia zawarta w „The City & the City” Miéville’a:

Kiedy w mieście Beszel, gdzieś na skraju Europy, zostaje znalezione ciało zamordowanej kobiety, wydaje się, że to rutynowa sprawa dla inspektora Tyadora Borlu z Extreme Crime Squad. Aby prowadzić śledztwo Borlu musi podróżować od rozpadającego się Beszela do jego rywalizującego i kameralnego sąsiada, tętniącego życiem miasta Ul Qoma.

Ale przejście graniczne między nimi jest jak żadne inne, to podróż zarówno fizyczna, jak i psychiczna, ujrzenie niewidocznego. Razem z detektywem z Ul Qoma, Quissmem Dhatt, Borlu zostanie uwikłany w sprawki podziemnych nacjonalistów, którzy próbują zniszczyć sąsiadujące miasto oraz zjednoczonych, którzy marzą o połączeniu tych dwóch miast w jedno. W miarę jak detektywi będą odkrywać sekrety związane z morderstwem kobiety, zaczną podejrzewać prawdę, która może kosztować ich więcej niż życie. To, co stoi przeciwko nim, to mordercze siły Beszelu i Ul Qomy, a najstraszniejsza z nich spoczywa pomiędzy miastami.