Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

BBC zajmie się ekranizacją The City & the City!

Powstanie adaptacja niesamowitej powieści China Mieville’a, „The City & the City”. Zajmie się nią Tony Grisoni, a w rolę głównego bohatera, czyli inspektora Tyadora Borlu wcieli się David Morrissey („The Walking Dead”). Za projekt odpowiedzialna jest stacja BBC. Serial o Borlu, podróżującym między dwoma miastami – Beszel i Ul Qoma, docelowo ma się składać z czterech sezonów.

Tak przedstawia się historia zawarta w „The City & the City”:

Kiedy w mieście Beszel, gdzieś na skraju Europy, zostaje znalezione ciało zamordowanej kobiety, wydaje się, że to rutynowa sprawa dla inspektora Tyadora Borlu z Extreme Crime Squad. Aby prowadzić śledztwo Borlu musi podróżować od rozpadającego się Beszela do jego rywalizującego i kameralnego sąsiada, tętniącego życiem miasta Ul Qoma.

Ale przejście graniczne między nimi jest jak żadne inne, to podróż zarówno fizyczna, jak i psychiczna, ujrzenie niewidocznego. Razem z detektywem z Ul Qoma, Quissmem Dhatt, Borlu zostanie uwikłany w sprawki podziemnych nacjonalistów, którzy próbują zniszczyć sąsiadujące miasto oraz zjednoczonych, którzy marzą o połączeniu tych dwóch miast w jedno. W miarę jak detektywi będą odkrywać sekrety związane z morderstwem kobiety, zaczną podejrzewać prawdę, która może kosztować ich więcej niż życie. To, co stoi przeciwko nim, to mordercze siły Beszelu i Ul Qomy, a najstraszniejsza z nich spoczywa pomiędzy miastami.

david morrisey

Jest to opowieść, która przedstawia sposób, w jaki żyjemy dzisiaj, osadzona w podzielonych miastach, w których społeczeństwo wybiera, co chce widzieć, a czego nie. – wyjaśnia producent wykonawczy Preethi Mavahalli. „The City & the City to thriller noir z fantastycznym zwrotem, który dosłownie łamie granice dzięki unikalnemu podejściu do tajemnicy morderstwa. – dodaje.