Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Będzie drugi sezon The Umbrella Academy

Choć właściwie było to raczej pewne – szczególnie, że produkcja nie tylko artystycznie, ale i statystycznie odniosła sukces – ale teraz widzowie mogą spać spokojnie.

Netflix w dość… oryginalny sposób postanowił oświadczyć swoim fanom, że ma zamiar kontynuować serię “The Umbrella Academy”. Co prawda nie zdradził zbyt dużo, oprócz tego, że w skład tytułowej drużyny wciąż będą wcielać się ci sami aktorzy: Ellen Page, Tom Hopper, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher i Justin Min. Niedługo zostaną ogłoszeni kolejni członkowie ekipy.

Showrunnerem i producentem produkcji pozostał Steve Blackman. Sezon drugi będzie miał wzorem pierwszego dziesięć epizodów.

Poprzedni sezon opierał się na dwóch tomach cyklu Gerarda Waya. Nowy sezon będzie prawdopodobnie adaptacją trzeciego (“Hotel Oblivion”) bądź – co mniej – powstanie na bazie autorskiego scenariusza.

Tego samego dnia 1989 roku niezwiązanym ze sobą w żaden sposób kobietom rodzi się czterdzieścioro troje dzieci. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że żadna z nich nie była wcześniej w ciąży. Siedmioro dzieci adoptuje przemysłowiec-miliarder sir Reginald Hargreeve, który postanawia przygotować je do misji ocalenia świata. Jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. Gdy dzieci weszły w wiek nastoletni, rodzinne więzy osłabły, a każdy z członków drużyny poszedł w swoją stronę. Teraz sześcioro ocalałych ponownie nawiązuje ze sobą kontakt na wieść o śmierci Hargreeve’a. Luther, Diego, Allison, Klaus, Vanya i Numer Pięć wspólnie próbują rozwikłać tajemnicę śmierci swojego ojca. Ze względu na dzielące ich różnice osobowościowe i mocno odmienne umiejętności, a także mroczne widmo globalnej apokalipsy, członkowie rodziny znów zaczną się jednak od siebie oddalać.