Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Black Lightning kolejnym serialem z uniwersum DC

Jeżeli Greg Berlanti ma jakąś super mocy, to zdecydowanie jest to robienie show o superbohaterach. W ostatnich latach miał ogromny wkład w produkcje takie jak „Arrow”, „The Flash”, „Supergirl” czy „Legends of Tomorrow”. Jego kolejnym projektem jest serial telewizyjny o nazwie „Black Lightning”, powstający w oparciu o komiksy DC, przedstawiające po raz pierwsze superbohaterów afro-amerykańskiego pochodzenia. Aby powołać go do życia łączy swoje siły z Marą Brock Akil i jej mężem Salimem Akilem.

Projekt będzie powstawał przy współpracy Warner Bros. TV, Berlanti Productions oraz Akil Productions. Małżeństwo Akil napisało scenariusz i są producentami wykonawczymi, podobnie jak Berlanti oraz Sarah Schechter.

Postać Black Lightning, który jest znany również jako Jefferson Pierce, została stworzona w 1977 roku przez Tony’ego Isabella i Trevora Von Eedena. W przeszłości był uczestnikiem dziesięcioboju olimpijskiego, teraz jest dyrektorem miejscowego liceum. Urodził się jako meta-człowiek, posiada możliwość generowania i manipulowania energią elektryczną, a łączy się to z tym, że może również generować pole siłowe i latać. Ma dwie córki, które idą w ślady ojca i chcą zostać superbohaterami: Anissa znana jako Thunder oraz Jennifer znana jako Lightning.

W serialu Black Lightning już dawno porzucił swoją tajemniczą tożsamość. Ale kiedy jego córki mają zamiar zacząć wymierzać sprawiedliwość, a miejscowy gang zaczyna zwiększać swoją aktywność, zmuszony jest powrócić do swojej roli.