Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Black Lightning z nową zapowiedzą prosto z Comic Con

 

Stacja The CW przy okazji Comic Conu zaprezentowała fanom serialowego uniwersum DC nową zapowiedź serialu „Black Lightning”. 

„Black Lightning” dołączy niebawem do serialowego uniwersum DC na antenie The CW. Serial opowiadać będzie o pierwszym wielkim superherosie o afroamerykańskim pochodzeniu, czyli Black Lightning – postaci wykreowanej przez Tony’ego Isabellę i Trevora von Eedena w jednym z komiksów DC. Cress Williams zagra tytułową postać, nauczyciela imieniem Jefferson Pierce, który jest emerytowanym superbohaterem i wskutek wydarzeń uderzających w jego rodzinę postanawia powrócić na łono sprawiedliwości i zwalczać zbrodnię.

Projekt „Black Lightning” powstaje przy współpracy Warner Bros. TV, Berlanti Productions oraz Akil Productions. Małżeństwo Akil, Salim Akil i Mara Brock Akil, napisało scenariusz i są producentami wykonawczymi, podobnie jak Greg Berlanti („The Flash”, „Arrow”, „Legends of Tomorrow”) oraz Sarah Schechter.

W serialu wystąpią Nafessa Williams i China Anne McClain – pojawią się w rolach córek tytułowego herosa, które później same stały się superbohaterkami walczącymi o sprawiedliwość.

Oficjalny zarys fabularny serialu: Jefferson Pierce, który dawno już odłożył swój kostium i sekretną tożsamość, teraz jest zmuszony do powrotu – wszystko to przez jego córkę, która zostaje zwerbowana do lokalnego gangu i wikła się w nieciekawe towarzystwo.