Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Black Lightning z pierwszym zwiastunem!

 

Stacja The CW zaprezentowała fanom serialowego uniwersum DC pierwszą zapowiedź nowego show: „Black Lightning”. Jak wypada Cress Williams w tytułowej roli? Przekonajcie się w poniższym materiale.

Najnowsza pozycja w ramówce stacji CW, „Black Lightning”, który zadebiutuje na przełomie 2017 i 2018 roku, dostał niedawno zamówienie na pełny sezon. Twórcy wydają się być pewni sukcesu serialu.

Dodatkowo szef stacji The CW, Mark Pedowitz, zdradził, że „Black Lightning” nie będzie rozgrywać się w tym samym uniwersum, co pozostałe seriale stacji („Arrow”, „Flash”, „Legends of tomorrow” i „Supergirl”) – nie będzie częścią tzw. Arrowverse.

„Black Lightning” dołączy niebawem do serialowego uniwersum DC na antenie The CW. Serial opowiadać będzie o pierwszym wielkim superherosie o afroamerykańskim pochodzeniu, czyli Black Lightning – postaci wykreowanej przez Tony’ego Isabellę i Trevora von Eedena w jednym z komiksów DC. Cress Williams zagra tytułową postać, nauczyciela imieniem Jefferson Pierce, który jest emerytowanym superbohaterem i wskutek wydarzeń uderzających w jego rodzinę postanawia powrócić na łono sprawiedliwości i zwalczać zbrodnię.

Projekt „Black Lightning” powstaje przy współpracy Warner Bros. TV, Berlanti Productions oraz Akil Productions. Małżeństwo Akil, Salim Akil i Mara Brock Akil, napisało scenariusz i są producentami wykonawczymi, podobnie jak Greg Berlanti („The Flash”, „Arrow”, „Legends of Tomorrow”) oraz Sarah Schechter.

W serialu wystąpią Nafessa Williams i China Anne McClain – pojawią się w rolach córek tytułowego herosa, które później same stały się superbohaterkami walczącymi o sprawiedliwość.

Oficjalny zarys fabularny serialu: Jefferson Pierce, który dawno już odłożył swój kostium i sekretną tożsamość, teraz jest zmuszony do powrotu – wszystko to przez jego córkę, która zostaje zwerbowana do lokalnego gangu i wikła się w nieciekawe towarzystwo.