Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Black Mirror – co nas czeka w 3 sezonie?

 

Zapewne macie ogromne zaległości w serialach, bo kto ich nie ma, ale z pewnością jest coś, na co powinniście znaleźć czas i miejsce w swoim harmonogramie. Jest to oczywiście trzeci sezon „Black Mirror”, którego zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Twórca serialu, Charlie Brooker, zdecydowanie nie wyszedł z formy. Oczywiście nowy sezon będzie utrzymany w nieco innym tonie od poprzednich, ale z pewnością będzie to intrygujące spojrzenie na powiązanie technologii z ludzką naturą. Wśród reżyserów kilku odcinków można wyróżnić Joe Wrighta czy Dana Trachtenberga, a wśród obsady Bryce Dallas Howard, Gugu Mbatha-Raw, Mackenzie Davis czy Wyatta Russella.

Oto tytuły odcinków tego sezonu:

„Nosedive” – w reżyserii Wrighta, to satyra społeczna, osadzona w świecie, którego mieszkańcy wciąż ze sobą rywalizują. Bryce Dallas Howard odgrywa rolę kobiety, która jest zdesperowana, aby zajść jak najwyżej we wszystkich rankingach.

„Men Against Fire” – militarny horror, thriller, osadzony w powojennej przyszłości. Żołnierz (Malachi Kirby) chroni ludzi przed dzikimi mutantami. Reżyserem jest Jakob Verbruggen.

„San Junipero” – w reżyserii Owena Harrisa, to historia rozgrywająca się pomiędzy dwoma kobietami (Mackenzie Davis i Gugu Mbatha-Raw) w latach 80.

„Shut Up and Dance” – w reżyserii Jamesa Watkinsa, to thriller o młodym mężczyźnie (Alex Lawther), który trafia w sam środek pułapki on-line.

„Playtest” – w reżyserii Trachtenberga, w którym występuje Wyatt Russell jako poszukujący emocji facet w świecie najnowocześniejszych technologii.

„Hated in the Nation” – kryminalny dramat, trwający 90 minut – po raz pierwszy w historii serialu. Kelly Macdonald wciela się w rolę policyjnego detektywa, który prowadzi śledztwo nad morderstwami dokonywanymi za pomocą social media. Reżyserem jest James Hawes.

Premiera 21 października na Netflixie.