Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Blade Runner: Black Lotus czołówka serialu do obejrzenia

Najnowszy projekt Crunchyroll i Adult Swim to anime „Blade Runner: Black Lotus”. W sieci pokazano sekwencję otwierającą i nowy plakat promocyjny serialu.

Za produkcję „Blade Runner: Black Lotus” odpowiadają studia Alcon Entertainment, Adult Swim i Crunchyroll. Będzie to pierwsza, po trzech krótkometrażówkach towarzyszących premierze „Blade Runner 2049”, seria anime osadzona kanonicznie w uniwersum „Łowcy androidów”.

Jej akcja została osadzona w 2032 roku, czyli między wydarzeniami znanymi z oryginalnego obrazu z Harrisonem Fordem a sequelem z Ryanem Goslingiem. Zobaczymy jak Niander Wallace po przejęciu Tyrell Corporation, zaczął opracowywać ulepszone replikanty – co doprowadziło do powstania Nexusa 9. Fabuła „Czarnego Lotosu” pozostaje na razie tajemnicą, jednym ze znanych szczegółów jest to, że główna bohaterka – Elle jest żeńską replikantką stworzoną „w tajnym i nieznanym celu” i posiada specjalne zdolności.

Poniższe wideo jest sekwencją otwierającą serial. W czołówce słyszymy piosenkę pt. „Feel You Now”, wykonywaną przez piosenkarkę Alessię Cara:

„Blade Runner: Black Lotus” zadebiutuje w dwóch wersjach językowych: wersji angielskiej oraz japońskojęzycznej. Pierwszy sezon będzie składać się z 13 odcinków, które wyreżyserują Shinji Aramaki („Ghost in the Shell: SAC_2045”) oraz Kenji Kamiyama („Ghost in the Shell: Stand Alone Complex”, „SAC_2045”). Producentem kreatywnym projektu jest Shinichiro Watanabe („Cowboy Bebop”).