Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Bryan Cranston zagra w serialu opartym na twórczości Philipa K. Dicka

Pojawiła się informacja, że Bryan Cranston zagra w dziesięcioodcinkowej serii „Electric Dreams: The World of Philip K Dick”, bazującej oczywiście na twórczości znanego autora.

Jak powiedział Cranston:

– Jest to spełnienie elektryzujących marzeń. Jesteśmy podekscytowani możliwością odkrywania uniwersalnych motywów, które można znaleźć w dziełach tego właśnie mistrza literatury. Jako wieloletni fan Philipa K. Dicka, czuję niesamowicie zaszczycony, że mogę być częścią tej serii.

Każdy z odcinków ma być ekscytującą, samodzielną historią, którą stworzy kreatywny zespół angielskich i amerykańskich pisarzy. Cała seria ma ukazać kunszt i profetyczny wydźwięk dzieł Dicka.

Jay Hunt, dyrektor kreatywny Channel 4 powiedział:

Opowiadania Dicka nadały kształt takim hollywoodzkim hitom jak “Łowca androidów” czy “Raport mniejszości”. Nowa seria zaadaptuje i zmodernizuje jego jedyną w swoim rodzaju wizję dla telewidzów. Jesteśmy zachwyceni, że działamy wspólnie z tak utalentowaną ekipą jak Sony Pictures Television, w dodatku nad czymś, co przyciąga gwiazdy takiego kalibru jak Bryan Cranston czy Ronald D. Moore.

„Electric Dreams: The World of Philip K. Dick” zostanie napisany przez nominowanego do Emmy Ronalda D. Moore’a („Battlestar Galactica”, „Outlander”), który będzie także producentem wykonawczym. Bryan Cranston („Trumbo”, „Breaking Bad”) oraz Michael Dinner („Masters of Sex”, „Justified”) poza pojawieniem się w serialu również będą producentami wykonawczymi.