Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Bryan Fuller nie poprowadzi Star Trek: Discovery

Powrót „Star Treka” do telewizji miał być czymś wielkim. W styczniu 2017 roku miał na nowo zadebiutować na CBS All Access, jednak w zeszłym miesiącu ogłoszono, że premiera „Star Trek: Discovery” została przesunięta na maj. Ma to zapewnić producentom czas, aby zrobili wszystko tak, jak należy.

Okazuje się jednak, że projekt stracił showrunnera, Bryana Fullera. Jednakże Fuller pozostanie na pokładzie, ponieważ to on zaproponował pomysł na historię, jaką będziemy mieli okazję zobaczyć. Pozostanie jednak przy projekcie jako producent wykonawczy. Oficjalny powód takiej zmiany nie został podany, ale trzeba mieć na uwadze, że Fuller zajmuje się również innymi projektami, takimi jak „Amerykańscy bogowie” czy „Amazing Stories”.

Teraz trzeba nieco zmienić harmonogram prac przy projekcie, aby umożliwić Fullerowi pozostanie aktywnym, ale nie w każdym dniu produkcji, jak to było planowane na początku. W studio panuje też trochę stresowa atmosfera, w związku z tym, że nie znaleziono jeszcze aktorki, która wcieli się w główną postać. Całkowite odstawienie Fullera od projektu byłoby bardzo złym posunięciem, czego fani z pewnością by nie pochwalali. W końcu napisał „Star Trek: Voyager” oraz „Star Trek: Deep Space Nine”.

Przywracanie na telewizyjny ekran „Star Treka” to zarówno wielka odpowiedzialność, jak i misja: aby połączyć starych i nowych fanów historii, która karmiła naszą wyobraźnię od dzieciństwa. – tak we wrześniu wypowiadali się Alex Kurtzman (producent wykonawczy) oraz Bryan Fuller.

– Naszym celem jest przywrócenie wielkiego marzenia. Ciąży na nas wielka odpowiedzialność, czyli upewnienie się, że wszystkie wymagania fizyczne i postprodukcyjne tego show, rozgrywającego się całkowicie w przestrzeni, są dokładnie domknięte. – dodali.