Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Bryan Fuller o nowym serialu z uniwersum Star Treka

Bryan Fuller jest bardzo zajętym, ale jakże szczęśliwym człowiekiem. Obecnie pracuje nad dwoma dużymi projektami: adaptacją powieści Neila Gaimana, „Amerykańscy Bogowie” oraz nową serią „Star Trek” dla CBS. Był również na tyle miły, aby zdradzić kilka informacji na temat drugiej produkcji.

Oto kilka pytań, które zostały mu zadane przez dziennikarzy:

-Czy masz już określone kierunki, w których zamierzasz iść?
Jeszcze nie mamy ustalonych reżyserów. Na pewno mamy na pokładzie Vincenzo Nataliego, który będzie reżyserem produkcji, ale to nie on wyreżyseruje pierwszy odcinek.

-Ale zakładam, że macie już ustalone pewne etapy?
-Tak, mamy i jesteśmy już bardzo daleko. Mamy zamiar utworzyć plany zdjęciowe w przeciągu kilku kolejnych tygodni.

-A więc pewnie spotykacie się z ludźmi na castingu?
-Spotkałem się z kilkoma aktorami, to ciekawy proces. Jest kilka osób, które nam się podobają i chcemy, aby Star Trek wyszedł najlepiej. Fascynujące jest patrzeć przez pryzmat tych wszystkich ról.

-Jedną z rzeczy, za które kocham telewizję jest to, że można zrobić naprawdę mocne sci-fi, bo nie trzeba trafiać w cztery ćwiartki.
Prawda, prawda. A ponieważ jesteśmy CBS All Access, nie jesteśmy zależni od standardów sieci i jej praktyk. Prawdopodobnie wpłynie to na nas bardziej w kategoriach tego, co możemy zrobić w formie graficznej, ale uniwersum Star Treka to nie miejsce, w którym koniecznie chcę usłyszeć jakąś profanację.

W projekt zaangażowany jest również scenarzysta Alex Kurtzman oraz reżyser „Star Trek II: The Wrath of Khan” oraz „Star Trek VI: The Undiscovered Country”, Nichols Meyer oraz jak wyżej widać Vincenzo Natali. Zdjęcia mają się rozpocząć we wrześniu.