Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Bryan Singer wykluczony z prac nad kolejnymi produkcjami

Singer został już wcześniej zwolniony ze stanowiska reżysera „Bohemian Rhapsody” w związku z oskarżeniami o molestowanie, a teraz od twórcy odwracają się od niego kolejni twórcy. Twórca został wykluczony z pracy nad dwoma serialami: „Legion” oraz „The Gifted: Naznaczeni”, których był producentem.

Nazwisko Singera pojawiło się w kontekście głośnej afery, która wstrząsnęła Hollywood pod koniec 2017 roku. Twórca został oskarżony o molestowanie seksualne i gwałt, których miał się dopuścić m.in. w 1997, 2003 i 2014 roku. W związku z tak poważnymi oskarżeniami wytwórnia FOX ma zamiar usunąć Singera ze stanowiska producenta wykonawczego „The Gifted: Naznaczeni”. Prezes Fox Entertainment, Michael Thorn, zapowiedział to w jednym z ostatnich wywiadów, podkreślając, że Singer aktywnie włączył się jedynie w reżyserię odcinka pilotowego, a później sprawował funkcję producenta wykonawczego serialu. Dlatego studio rozważa sens nad jego udziałem w pracach nad 2 sezonem „The Gifted”.

Wiadomo natomiast, że Bryan Singer z pewnością nie będzie pracować nad nowymi odcinkami „Legionu”. Był producentem wykonawczym pierwszego sezonu show. Showrunner „Legionu” Noah Hawaley, podkreślił, że sam Singer prosił o usunięcie jego nazwiska z napisów drugiej serii, bo faktycznie twórca pracował jedynie nad pilotem, a później stał się jedynie biernym nazwiskiem w napisach.

siner