Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Caliban powróci w Penny Dreadful: City of Angels

W ogłoszonym przez stację Showtime spin-offu “Domu grozy” zobaczymy przynajmniej jedną znajomą twarz. W “Penny Dreadful: City of Angels” na ekrany powróci Potwór Frankensteina, Caliban. W tej roli pojawi się oczywiście nikt inny, tylko Rory Kinnear.


“Penny Dreadful: City of Angels” to spin-off “Domu grozy”, osadzony przed wydarzeniami ukazanymi w pierwszym serialu. Jak donosi serwis That Hashtag Show, Rory Kinnear podpisał już kontrakt w sprawie powrotu do roli Johna Clare’a, znanego jako Caliban, czyli pierwszego potwora stworzonego przez Victora Frankensteina.

W obsadzie serialu pojawi się również Nathan Lane, który zagra Charltona Townsenda, nowego bohatera serialu. Townsend to radny miejski i bezwzględny przewodniczący komitetu do spraw transportu, który znalazł się w samym centrum konfliktu rasowego, jaki ogarnia miasto. Aktor jak na razie nie potwierdził swojego angażu.

Akcja “Penny Dreadful: City of Angels” będzie rozgrywać się w 1938 roku w Los Angeles. Scenariuszem zajął się John Logan, twórca i producent wykonawczy serialu.