Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Carice Van Houten o Melisandre (wywiad)

Siódmy sezon „Gry o tron” powoli dobiega do połowy – za nami trzy z zaplanowanych siedmiu epizodów. Jedną z postaci, które nadal żyją i wpływają na losy Westeros jest Melisandre, kapłanka Pana Światła. Aktorka wcielająca się w tę postać udzieliła ostatnio ciekawego wywiadu portalowi niestatystyczny.pl.

Carice Van Houten opowiedziała o zmienionym podejściu twórców „Gry o tron”, którzy do przedostatniego sezonu show podeszli z dużym rozmachem, charakterystycznym dla produkcji filmowych:

-Mieliśmy większy budżet, a w tym sezonie jest mniej odcinków, dzięki czemu nasz serial coraz bardziej przypomina film. Podejrzewam, że producenci chcą zakończyć cykl mocnym akcentem, a my powoli zmierzamy do finału.

Aktorka opisała również uczucia swojej bohaterki i zmianę perspektywy postrzegania zagrożeń przez Melisandre:

-Nie sądzę, aby wiedziała jak oni [Inni] wyglądają, ale wie, że są dla jej świata ogromnym zagrożeniem. Cały czas próbuje dostrzeć ich w płomieniach. Zależy mi na tym, żeby Melisandrę nie była odbierana przez widzów jako z natury zła bohaterka, ale ktoś, kto robi różne rzeczy dla dobra ogółu, z przekonania, że poświęcenie jest konieczne. Ona gorąco w to wierzy i właśnie dlatego może się nam wydawać, że nie odczuwa żadnych emocji. Nie chcę przez to powiedzieć, że jest dobra, ale nie jest też zła do szpiku kości.

Jeśli jesteście ciekawi co jeszcze Carice Van Houten mogła ujawnić o bieżącym sezonie „Gry o tron” zapraszamy na niestatystyczny.pl