Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Carmen Sandiego zawita do Netflixa

Jedna z najsłynniejszych złodziejek w historii, powróci dzięki platformie Netflix. Rozpoczęły się prace nad rebootem „Gdzie się podziała Carmen Sandiego?”. Głosu głównej bohaterce udzieli Gina Rodriguez („Jane the Virgin”, „Deepwater Horizon”, „Filly Brown”).

Postać Carmen Sandiego zadebiutowała w latach 80-tych w grze edukacyjnej dla dzieci pt. „Where in the World Is Carmen Sandiego?”. W latach 1994-1998 emitowana była kreskówka, która prezentowała przygody najlepszej detektyw, jaka pracowała dla agencji ACME, jednak niespodziewanie zmieniła strony i stała się najsławniejszą na świecie złodziejką.

Premierę nowej odsłony animacji zapowiedziano na 2019 rok. Netflix przygotuje 20 odcinków trwających po 22 minuty. W prace nad projektem włączyli się CJ Kettler („Kleszcz”), Duane Capizzi („Batman”) oraz Kevin Dart („Pan Peabody i Sherman”). Producentami wykonawczymi została Caroline Fraser z Houghton Mifflin Harcourt.

Obok Giny Rodriguez jako Carmen, w serialu usłyszymy też Finna Wolfharda, który udzieli głosu sprzymierzeńcowi i przyjacielowi Carmen, zwanemu Player.

carmen netflix