Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Cartoon Network otwiera wystawę z okazji 25 urodzin

Mija 25 lat od powstania Cartoon Network. Pierwsza stacja, która emitowała kreskówki 24 godziny na dobę zrewolucjonizowała rynek serial animowanych. Aby uczcić tę rocznicę,Cartoon Network i Paley Center for Media przygotowali wystawę „Cartoon Network: 25 lat kreatywnego rysunku”.

Jubileuszowa wystawa będzie miała swoją premierę w Nowym Jorku, w Paley Center, 16 września i potrwa do 8 października. Po jej zamknięciu w Nowym Jorku, kolejna odsłona odbędzie się w Paley Center w BeverlyHills, 14 października i potrwa tam do 19 listopada. Odwiedzający przekonają się, jak wygląda proces twórczy, od szkicu do ekranu. Poza tym zajrzą za kulisy serialu „Steven Universe” i zobaczą specjalne eksponaty, w tym zestawy poklatkowe z kreskówki „Pora na przygodę”. Będą też mogli zrobić sobie zdjęcie z modelami postaci Atomówek i bohateraminajnowszej produkcji Cartoon Network -„O.K. KO! Po prostu walcz!”.

To był szalony pomysł, ale okazał się bardzo dobry i w rezultacie mamy dwadzieścia pięć lat śmiechu i innowacji – powiedziała prezes Cartoon Network, Christina Miller. – Jesteśmy bardzo wdzięczni naszemu utalentowanemu zespołowi i oczywiście naszym fanom. Jesteśmy dumni, że możemy świętować ten wyjątkowy jubileusz z Paley Center.
Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać gości w wizualnie efektownym świecie Cartoon Network -mówi Maureen J. Reidy,prezes & CEO Paley Center i dodaje:–„Cartoon Network: 25 lat kreatywnego rysunku” to jedna z wielu dorocznych wystaw w Paley Center, które oddają unikalne połączenie kunsztu i rozrywki.

Oprócz angażujących działań, Paley Center zorganizuje również projekcje kreskówek i będzie gospodarzem dyskusji panelowych z zespołami talentów i zespołami projektowymi Cartoon Network w obu lokalizacjach. Wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach wystawy są bezpłatne i otwarte dla publiczności.Więcej informacji na temat „Cartoon Network: 25 lat kreatywnego rysunku” (w tym godziny otwarcia)można znaleźć na stronie: paley.me/cartoonnetwork 

O Paley Center for Media
Paley Center for Media jest organizacją non-profit 501(c)(3), która ma swoje siedziby w Nowym Jorku i Los Angeles, prowadzi dyskusje na temat kultury, kreatywności i społecznego znaczenia telewizji, radia i nowych platform dla specjalistów i dla publiczności zainteresowanej mediami publicznymi. Bazując na swoim doświadczeniu kuratorskim, międzynarodowej kolekcji i bliskich relacjach z liderami środowiska mediów, Paley Center bada punkty styku pomiędzy mediami i społeczeństwem. Stała kolekcja na temat mediów zebrana przez Paley Center, która zawiera ponad 160.000 telewizyjnych i radiowych programów i reklam jest ogólnodostępna. Każdy może uczestniczyć w programach, które pozwalają odkrywać i podziwiać kreatywność, innowacje, osobowości i liderów, którzy kształtują media. Przez globalne programy stworzone przez Radę Mediów i Międzynarodową Radę, Paley Center spełnia również rolę neutralnego środowiska, gdzie pracownicy mediów mogą angażować się w dyskusje i debaty o zmieniającym się krajobrazie mediów. Wcześniej znane jako Muzeum Telewizji i Radia, Paley Center został założone w 1975 r. przez Williama S. Paley, pionierskiego innowatora w branży. Więcej informacji na stronie paleycenter.org.

O Turner International
Turner International odpowiada za takie czołowe marki jak CNN, TNT, Cartoon Network i TCM, jak również inne kanały oraz działalność nadawcy w Ameryce Łacińskiej, Europie, na Bliskim Wschodzie, Afryce i regionie Azji i Pacyfiku. Nadaje kanały płatnej i darmowej telewizji, jak również dostarcza usługi poprzez Internet, współpracuje komercyjnie z różnymi partnerami przy przedsięwzięciach z dziedziny mediów; działa w porozumieniu z Warner Bros. i HBO, by zwiększyć globalny zasięg Time Warner. Turner odpowiada za 40 marek telewizyjnych nadawanych jako 175 kanałów, w 33 językach w ponad 200 krajach. Turner International jest spółką zależną Turner, części koncernu Time Warner.

Źródło: informacja prasowa