Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Ciri gotowa do walki – zobaczcie nowe zdjęcie z 2. sezonu Wiedźmina!

Wczoraj Henry Cavill pochwalił się zdjęciami z nadchodzącego sezonu „Wiedźmina”, a dziś to Freya Allan (Ciri) jest w centrum uwagi. Zobaczcie oficjalne zdjęcia promocyjne zaprezentowane przez Netflix.

W 2. sezonie do obsady show dołączą: Kim Bodnia („Most nad Sundem”) w roli Vesemira – mentora wiedźminów, Paul Bullion („Peaky Blinders”) jako Lambert, Yasen Atour („Young Wallander”) w roli Coena, Agnes Bjorn („Potwór”) jako Vereena, Aisha Fabienne Ross („Dziewczyna z portretu”) jako Lydia oraz Mecia Simson jako Francesca.

Wiadomo, że nowa seria będzie przedstawiona w sposób chronologiczny, bez przeskakiwania do wydarzeń dziejących się na różnych etapach życia trójki protagonistów. Showrunnerka Lauren S. Hissrich zdecydowała, że rozwinie niedopowiedzenia w przebiegu zdarzeń między „Coś więcej” a „Krew elfów”. W serialu widzowie zobaczą, jak wyglądała wspólna podróż Geralta i Ciri do Kaer Morhen. Podobno zostaną w tę fabułę wplecione wątki z opowiadań, które dotychczas nie zostały wykorzystane w produkcji (m.in. „Ziarno prawdy”).

Oficjalny opis serialu „Wiedźmin”:

„Wiedźmin” to epicka opowieść na podstawie kultowej sagi fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Geralt z Rivii, samotny zabójca potworów, usiłuje odnaleźć się w świecie, w którym ludzie bywają gorsi niż bestie, na które poluje. Przeznaczenie splata jego losy z potężną czarodziejką i skrywającą groźną tajemnicę młodą księżniczką. Razem muszą stawić czoła licznym zagrożeniom na pogrążającym się w chaosie Kontynencie.

Sezon drugi „Wiedźmina” pojawi się w ofercie Netflixa w 2021 roku.