Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Co dalej z Marvel’s Most Wanted i pozostałymi serialami Marvela?

Chociaż przedstawiciele Marvela wraz z TCA (Television Critics Association) podczas ostatnich panelów dotyczących ich seriali na ABC i Netflix ujawnili co nieco informacji, to okazuje się, że nie wszystkie. Po oficjalnych wystąpieniach Jeph Loeb, szef Marvel Television, rozmawiał z dziennikarzami o kilku dodatkowych projektach.

Poruszył temat „Marvel’s Most Wanted”, który miał być spin-offem „Agentów T.A.R.C.Z.Y.”:

Nigdy nie mówię nigdy, ale zaprojektowaliśmy to show do pełnienia specyficznej funkcji. A stacja zadecydowała, że nie jest to coś, czego chcą. Uwielbiam każdego, kto jest w to zaangażowany. To wyjątkowy kawałek pisania, realizacji i występów, ale z pewnych powodów nie działa. Nie mogę wypowiadać się na temat tego, co robi stacja. – podkreśla Loeb.

Jest również praktyczna część bycia w sieci, która pod koniec dnia ma 18 godzin programów. Część z nich to programy półgodzinne, część z nich to reality show, część to nowe programy. Kwestia jest tego typu, że pozostaje pytanie, ile jednogodzinnych programów może być na ABC. Myślę, że jedną z bardziej ekscytujących rzeczy jest to, o czym mówi Channing Dungey i jak mamy zamiar zmienić ten model? Jaki jest najlepszy sposób, żebyśmy to zrobili? Widzimy coraz więcej i więcej. Widzimy seriale, które mają po osiem odcinków, ale też takie, które mają po dziesięć. – dodaje Loeb.

Marvel ma rozpocząć swoją pierwszą serię na Freeform i będzie do „Cloak and Dagger”, skierowany do młodszych widzów:

To nie tak, ze wzięliśmy coś i włożyliśmy to do Young Aaldut. To przemawia do widzów YA, to jest własnością YA. Czy zrobiłbym Punishera na Freeform? Nie sądzę, że byłoby to odpowiednie w taki sam sposób. – tłumaczy Loeb.

Na FX zadebiutuje natomiast nowy serial osadzony w uniwersum X-Menów, „Legion”. Za ten projekt odpowiedzialny jest Noah Hawley. Fox miał wcześniej w planach coś podobnego, zatytułowanego „Hellfire Club”. Loeb odnosi się do czegoś, co nazwano „Fox Untitled Project” i sugeruje, że mogą nastąpić pewne dodatkowe zmiany:

Oryginalna koncepcja, którą mieliśmy razem z Fox, została w pewnym sensie inaczej zobrazowana przez Matta Nixa. Myślę więc, że ekscytujące jest to, co robimy dla Fox, to nasze pierwsze przedsięwzięcie w uniwersum X. W taki sam sposób, jak powstaje „Legion” i co robi Noah Hawley dla FX, to nowe doświadczenie dla każdego, dla ludzi z FX, dla nas, dla bohaterów. Gdybym był wami i byłbym fanem Fargo, fanem Noaha Hawleya, byłbym naprawdę mocno podekscytowany tym, co się dzieje. – dodaje Loeb.

Źródło: slashfilm.com