Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Co dalej z serialem Electric Dreams: The World of Philip K Dick?

W zeszłym roku Channel 4 ogłosili, że łączą siły z Sony Pictures Television i AMC, aby wspólnie pracować nad „niesamowicie ambitnym” projektem, jakim ma być serial inspirowany twórczością legendarnego pisarza sci-fi, Philipa K. Dicka. Serial został zatytułowany „Electric Dreams: The World of Philip K Dick”, a producentami wykonawczymi zostali Ronald D. Moore, Michael Dinner i Bryan Cranston, którzy również mieli odegrać w serialu pewne role.

Jednakże wygląda na to, że AMC porzuciło projekt. Channel 4 był już bardzo blisko obdarowania serialu zielonym światłem, ale bez AMC projekt stanął. Ale wszystko na nowo zaczyna zmierzać w dobrym kierunku – do grona producentów dołącza Amazon Prime Video.

Show będzie utrzymany w stylu antologii i ma liczyć sobie 10 odcinków – będą to adaptacje różnych historii Dicka. Scenariusze tworzą Jack Thorne, Matthew Graham, Tony Grisoni, Kelly Marcel i David Farr.

To spełniające się elektryczne marzenie. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością odkrywania i rozszerzania znalezionych tematów w niesamowitych dziełach tego literackiego mistrza. – mówi Bryan Cranston.