Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Co nas czeka w 2 sezonie Daredevila?

Drugi sezon „Daredevila” zapowiada się naprawdę obiecująco! Twórcy zapewniają, że ma być więcej akcji i romansu, a także dużo ciekawsza i bardziej złożona niż dotychczas fabuła! Jak dobrze pamiętamy, Netflix zmieniło showrunnerów po zakończeniu pierwszego sezonu, a nowa krew zawsze przychodzi z nowymi pomysłami. Pojawiły się także pierwsze zdjęcia promujące 2 sezon!

Osoby z Entertainment Weekly, które miały okazję obejrzeć już pierwsze dwa odcinki nowego sezonu, zapewniają, że Doug Petrie i Marco Ramirez zachowali jednak to, co fani najbardziej pokochali w pierwszym sezonie, łącznie z narracją. Sezon drugi rozpoczyna się sceną akcji, która bardzo szybko wprowadza postać Franka Castle, znanego jako Punisher. Podobno wyszło to znakomicie!

Fani na pewno wiedzą, że Punisher to były żołnierz Marines, którego ciężko zakwalifikować do grupy superbohaterów czy antybohaterów. Rodzina Franka stała się świadkiem egzekucji pewnego informatora przeprowadzonej przez mafię. Przestępcy chcieli się pozbyć niewygodnych świadków i wymordowali całą rodzinę Castle, a Frank jako jedyny uszedł z życiem. Jako Punisher pragnie zemsty i jego celem jest wymierzeniem sprawiedliwości. Punisher posiada umiejętność posługiwania się różnego rodzaju bronią i jest odporny na ból. Jego znakiem rozpoznawczym jest czarny strój z białą czaszką na piersi.

Widzowie oglądając serial będą kibicować temu facetowi z bronią, ale chcemy również zmusić ludzi do zadawania sobie pytań – mówi Petrie. Branie śmiertelnej sprawiedliwości w swoje ręce w Ameryce w 2015 roku jest trudnym zadaniem. Jeśli masz broń, ale nie jesteś policjantem, masz spore szansę na wzbudzanie silnych emocji. – zdradza Doug Petrie.

Z kolei Marco Ramirez wspomniał również o tym, jakimi rzeczami w życiu kierują się ich bohaterowie.

Punisher ma odmienny kod moralny. Matt jest gorliwym katolikiem – rzadko macie okazję zobaczyć w telewizji kogoś takiego. Frank natomiast stosuje Kodeks Hammurabiego. To jakby wpuszczenie wielkiego żarłacza białego do wody.

Okazuje się, że w drugim sezonie będzie również więcej romansu i namiętności. Matt zbliży się do Karen, a wkrótce na horyzoncie pojawi się jego była dziewczyna z college’u. Wiecie, Elektra… która będzie kolejnym antybohaterem w tym mixie.

Matt jest bardzo skomplikowanym pod względem moralności kolesiem, a ona jest po prostu najlepszą złą dziewczyną, jaką można mieć. – mówi Petrie. Wszystko robi źle, ale atrakcyjnie, jest jego identyfikatorem, dziką stroną. Matt zawsze oswaja swoją dziką naturę. Elektra ją uwalnia.

„Daredevil” powraca już wkrótce, więc szykujcie się na wszystko, co najlepsze! Poniżej pierwsze zdjęcia promocyjne 2 sezonu serialu: Daredevil spotyka Punishera, a także pierwsze spojrzenie na Elektrę!

daredevil 01 612x380

 

daredevil elektra

 

daredevil0003

 

daredevil0004

 

daredevil0001

 

daredevil0006

 

daredevil0002