Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Co się dzieje z serialem Willow?

Opracowywany od pewnego czasu z myślą o usłudze Disney+ serial „Willow” od pewnego czasu borykał się z przeszkodami. W styczniu Jon M. Chu („Bajecznie bogaci Azjaci”) wycofał się z realizacji pilotażowego odcinka. Jonathan Entwistle zastąpił Chu na stołku reżysera, ale okazuje się, że po kilku miesiącach również on odszedł. Na szczęście wszystko zmierza ku optymistycznemu finałowi.

Serwis Deadline podaje, że Entwistle musiał zrezygnować z produkcji z powodu przygotowań do kręcenia swojego serialu dla AppleTV+ („Hello Tomorrow”). Wówczas produkcja „Willow” została ponownie przełożona z powodu zmian w ekipie.

Stephen Woolfenden został wybrany, aby zastąpić Entwistle’a. Udało mu się zakończyć kręcenie dwóch pierwszych epizodów serialu. Wygląda na to, że produkcja „Willow” wreszcie doczeka się szczęśliwego zakończenia.

Fabuła skoncentruje się na księżniczce Kit, pragnącej uratować porwanego brata bliźniaka. W swej misji nie będzie sama, w towarzystwie wojownika Jade’a i Dove, pokojówki, będzie starać się sprostać niebezpieczeństwom świata.  

Warwick Davis to jedyny członek obsady serialu, który zagrał w oryginalnym filmie z 1988 roku. Aktor odegrał rolę tytułowego Willowa Ufgooda, a teraz powróci do kreacji sprzed lat. W obsadzie pojawią się ponadto Ruby Cruz, Erin Kellyman, Ellie Bamber i Amer Chadha-Patel. Jonathan Kasdan i Wendy Mericle poprowadzą serial. Ron Howard, reżyser oryginalnego „Willow”, zajmie się produkcją serialu wraz z Bobem Dolmanem.

Premiera „Willow” nie została jeszcze ogłoszona. Przypuszczalnie będzie to 2022 rok.

Willow