Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Co wiemy o prequelu Gry o tron?

Finałowa książka „Gry o Tron” nadal się nie ukazała, ale finał serialu już tuż tuż! Wyjaśnią się ostatecznie losy Jona Snow, Daenerys Targaryen, Tyriona Lannistera i pozostałych bohaterów. Jednak w maju 2017 roku HBO po raz pierwszy ogłosiło, że planuje rozszerzyć to uniwersum, a pomóc w tym mają Max Borenstein, Brian Helgeland, Carly Wray i Jane Goldman. W czerwcu 2018 George Martin potwierdził, że on również jest zaangażowany w ten proces – a wszystko zmierza ku stworzeniu oficjalnego prequela.

Mamy naprawdę znakomitych twórców, więc wiążę z tym projektem wielkie nadzieje.

– powiedział Casey Bloys z HBO.

Już wtedy zaczęły się pojawiać pierwsze plotki na temat fabuły. Niektórzy spekulowali, że akcja rozgrywać się będzie w czasach Rebelli Roberta, inni z kolei, że serial zajmie się adaptacją opowiadań Martina, „Dunk & Egg”.

Do tej pory napisałem i wydałem 3 opowiadania, a jest jeszcze jakieś 7,8 czy nawet 10, które chcę napisać.

– zdradził Martin w maju 2017 roku.

Wszyscy znają moje powolne tempo, zwłaszcza w porównaniu do tego jak szybko tworzy się serial. Nie chcę powtórki z tego, co ma miejsce w przypadku „Gry o tron”, kiedy serial wyprzedza książki. Kiedy nadejdzie czas i skończę moje opowieści w „Dunk & Egg” to zrobimy o tym serial… ale ten dzień jest jeszcze daleko. Nie zajmujemy się też czasami Rebelii. Wiem, że tysiące z Was tego pragnie, wiem, że jest petycja… Ale teraz kończę pisać „Pieśń Lodu i Ognia”, więc dowiecie się wszystkich istotnych rzeczy, które miały wtedy miejsce. Nie będzie wtedy nic zaskakującego w takim serialu.

– dodał twórca sagi.

W czerwcu 2018 roku HBO oficjalnie zamówiło odcinek pilotażowy prequela, którym mieli się zająć Martin i Goldman. Producentami wykonawczymi zostali Goldman, Martin, Vince Geraris i Daniel Zelman, a reżyserem SJ Clarkson. Akcja ma się rozgrywać tysiące lat przed wydarzeniami z obecnego serialu.

Tylko jedna rzecz jest pewna: począwszy od wszystkich mrocznych sekretów w historii Westeros, do prawdziwego pochodzenia Białych Wędrowców, tajemnicze legendy Starków – to historia, którą tylko wydaje nam się, że znamy.

– tak zapowiadają projekt twórcy.

Wszystko wskazuje na to, że trafimy do okresu czasowego w Westeros znanego jako „The Long Night” – odnosi się on do niemożliwie długiej zimy, w której ludzie walczyli przeciwko Innym. Produkcja odcinka pilotażowego ma się rozpocząć na początku tego roku.

Wśród obsady potwierdzono obecność: Naomi Watts, Josha Whitehouse’a, Naomi Ackie, Denise Gough, Jamie Campbell Bowera, Sheili Atim, Ivanno Jeremiaha, Georgie Henleya, Alex Sharp i Toby’ego Regbo.