Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Conan powróci na ekrany dzięki Amazonowi?

Fani niecierpliwie wyczekują dobrych wieści o kolejnej produkcji o Conanie Barbarzyńcy i tym razem takie się pojawiły. Amazon przymierza się do realizacji serialu o tym bohaterze.

Bohater został stworzony przez amerykańskiego pisarza Roberta E. Howarda w cyklu opowiadań fantasy z lat 30” XX wieku. Debiut w świecie komiksów Conan zawdzięcza właśnie Marvelowi. Na kartach komiksów przygody Conana pojawiły się w latach 70”, a w świecie filmu w bohatera wcielali się m.in. Arnold Schwarzenegger i Jason Momoa.

Całkiem możliwe, że Amazon ma ambicje stać się liderem produkcji z gatunku fantasy. Studio dokonało ostatnio dużego zakupu – nabyło prawa do „Władcy Pierścieni” i przygotowuje projekt serialu osadzonego w świecie stworzonym przez Tolkiena. Teraz okazuje się, że Amazon wyprodukuje również serial o Conanie Barbarzyńcy.

Projekt ma być oparty o teksty Roberta E. Howarda, a przeniesieniem ich na mały ekran zajmie się kilkuosobowy zespół twórców, których nazwiska w ostatnim czasie były związane z wieloma udanymi i kasowymi projektami: Miguel Sapochnik („Gra o tron”), Ryan Condal („Colony”) i Warren Littlefield ( „Fargo”, „Opowieści podręcznej”). Serial o Conanie powstanie we współpracy z Pathfinder Media, która posiada prawa do tekstów Howarda.