Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Cowboy Bebop | Pierwszy pełny zwiastun

Netflix opublikował wreszcie pierwszy zwiastun serialu aktorskiego „Cowboy Bebop”.

Pierwowzór anime opowiadał o tym, że szybki wzrost technologiczny spowodował stworzenie międzygwiezdnych wrót w latach 20. XXI wieku, choć przez błąd w oprogramowaniu sprawiła, że brama niedaleko Ziemi uszkodziła księżyc, a jego fragmenty przyczyniły się do śmierci wielu mieszkańców Błękitnego Globu. Ludzkość przeniosła się pod ziemię albo zagospodarowała inne planety w galaktyce. Gwałtowny rozwój cywilizacji doprowadził do tego, że przestępczość wymknęła się spod kontroli, a w celu zwalczania jej przywrócono nagrody za schwytanie określonych person. W takim świecie grupa łowców nagród przemierza układ, aby tropić przestępców.

Seria jest koprodukcją Neflix i Tomorrow Studios, a Michael Katleman i Alex Garcia Lopez wyreżyserowali wszystkie dziesięć odcinków. Zdjęcia zostały zakończone w Nowej Zelandii w maju zeszłego roku. Co ciekawe, twórca oryginalnej ścieżki dźwiękowej powróci, aby stworzyć kompozycję muzyczną w tym serialu.

Andre Mac i Jeff Pinkner stworzyło „Cowboy Bebop”, zaś Christopher Yost i Javier Grillo-Marxuach opracowali scenariusz. W obsadzie znaleźli się John Cho, Mustaga Shakir, Daniella Pineda, Alex Hassell i Elena Satine.

Premierę „Cowboy Bebop” przewidziano na 11 listopada 2021.


Źródło: Netflix (YouTube)