Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

CW promuje Black Lightning (wideo)

 

Stacja zaprezentowała nowy zwiastun i plakat promocyjny swojego nadchodzącego serialu z uniwersum DC, „Black Lightning”.

„Black Lightning” dołączy niebawem do serialowego uniwersum DC na antenie The CW. Premiera serialu została bowiem zaplanowana na 16 stycznia 2018 roku.

Show opowiadać będzie o pierwszym wielkim superherosie o afroamerykańskim pochodzeniu, Black Lightning – postaci wykreowanej przez Tony’ego Isabellę i Trevora von Eedena w jednym z komiksów DC. Cress Williams zagra tytułową postać, nauczyciela imieniem Jefferson Pierce, który jest emerytowanym superbohaterem i wskutek wydarzeń uderzających w jego rodzinę postanawia powrócić na łono sprawiedliwości i zwalczać zbrodnię.

Projekt „Black Lightning” powstaje przy współpracy Warner Bros. TV, Berlanti Productions oraz Akil Productions. Małżeństwo Akil, Salim Akil i Mara Brock Akil, napisało scenariusz i są producentami wykonawczymi, podobnie jak Greg Berlanti („The Flash”, „Arrow”, „Legends of Tomorrow”) oraz Sarah Schechter.

W obsadzie serialu pojawią się także William Catlett, Nafessa Williams, China Anne McClain, Christine Adams, Shein Mompremier, Chantal Thuy, David Dunston i Damon Gupton.

Black Lightning poster