Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

CW szykuje serial o Batwoman

O tym, że Gotham dołączy do tzw. Arrowverse stacji CW wiemy już od jakiegoś czasu. Dziś pojawiły się nowe informacje na temat solowego serialu postaci Batwoman, która zadebiutuje w grudniowym crossoverze.

Już pod koniec roku do team’u Green Arrowa, Flasha, Supergirl i Legends of Tomorrow dołączy Batwoman. Jej postać zostanie wprowadzona w finałowym odcinku crossoveru. Podczas jednego z majowych wywiadów zapowiedział to Stephen Amell (Green Arrow), a potwierdził sam CEO The CW, Mark Pedowitz. Batwoman będzie walczyć ramię w ramię z herosami Arrowverse.

Stacja CW pracuje nad kolejnym serialem z uniwersum DC Comics. Do „Arrowa”, „Flasha”, „Legends of Tomorrow” i „Supergirl” dołączy już niedługo i „Batwoman”. Premiera „Batwoman” wstępnie planowana jest na 2019 rok.

Poznaliśmy już nazwisko showrunnerki „Batwoman”, która została Caroline Dries („Pamiętniki wampirów”). Nad projektem ma czuwać Greg Berlanti, główny architekt Arrowverse.

Tytułową bohaterką jest Kate Kane, dziedziczka fortuny, która postanawia wykorzystać rodzinny majątek do walki z przestępczością w Gotham City. Warto nadmienić, że Kate jest lesbijką i otwarcie mówi o swojej orientacji. Serial „Batwoman” będzie tym samym pierwszym serialem w historii z homoseksualną superbohaterką jako postacią główną.