Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Czy Buffy powróci na ekrany?

Rozmowy o możliwym reboocie serialu „Buffy: Postrach wampirów” mają obecnie status pogłosek, niemniej jednak podobny pomysł zaprzątnął głowę Gary’ego Newmana, dyrektora stacji Fox.

Serial „Buffy: Postrach wampirów” został wspomniany w kontekście obecnie panującego w telewizji trendu na odświeżanie dawnych hitów:

To chyba najbardziej nadający się na powrót serial, jaki mamy, a Joss Whedon to jeden z najlepszych twórców z którymi mieliśmy przyjemność współpracować. Jeśli da znak, że jest gotów do pracy, weźmiemy się za to. – niestety, Newman nie mógł zdradzić nic więcej, ponad to, że temat ten często powraca w rozmowach.

Serial „Buffy: Postrach wampirów” („Buffy the Vampire Slayer”) zagościł na antenie w 1997 roku i jego popularność przerosła oczekiwania twórców. Okazał się być telewizyjnym hitem, gościł na antenie do 2003 roku, doczekawszy się 7 sezonów (145 odcinków), spin-offu „Anioł ciemności” i bezpośredniej komiksowej kontynuacji, która ukazywała się przez 10 lat po zakończeniu emisji show.