Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Czy Sabrina pojawi się w Riverdale?

W pierwszym odcinku „Riverdale” pojawili się Josie i Pussycats, dzięki czemu odcinek zrobił się dużo bardziej rozrywkowy. ArchieComics wprowadzili ich do komiksów w 1963, a rok wcześniej zaprezentowali światu Sabrinę, nastoletnią czarownicę. Czy i ona ma szansę pojawić się w przerażającym miasteczku Riverdale? Twórca show, Roberto Aquirre-Sacasa nie wyklucza takiej możliwości.

Możemy ją zobaczyć w pierwszym sezonie. Nigdy nie mówię nigdy, ale to oczywiście kwestia dyskusyjnych możliwości. – wyjaśnia. A jaką wizje miałby w związku z tą postacią? Zdecydowanie mroczną.

Tak jak mroczne jest Riverdale, tak moja wizja Sabriny jest jeszcze bardziej mroczna. Riverdale znajduje się na jednej stronie Sweetwater River, a Greendale, w którym mieszka Sabrina, po drugiej. Istnieje coś w rodzaju mitycznej idei, że po jednej stronie rzeki istnieje jedna rzeczywistość, a po drugiej inna. Więc kto wie? Ale tak, to zdecydowanie to uniwersum, w którym Sabrina może wskoczyć do Riverdale, albo też pojawia się taka wersja Sabriny, która istnieje w jej własnej, czarodziejskiej bańce. – wyjaśnia.

Gdy rozpoczyna się nowy rok szkolny, miasteczko Riverdale powoli godzi się z niedawną, tragiczną śmiercią złotego chłopca liceum, Jasona Blossoma – i nic już nie jest takie samo. Archie Andrews wciąż jest typowym amerykańskim nastolatkiem, ale wydarzenia minionego lata uświadomiły mu, że chce kontynuować swoją karierę muzyczną, a nie podążać śladami ojca, który nagle zakończył swój zakazany związek z młodą nauczycielką muzyki, Panną Grundy. Teraz Archie nie ma żadnego mentora, a już na pewno nie jest nią Josie McCoy, która skupia się na własnym zespole, mającym wkrótce zyskać sławę, Pussycats. To wszystko bardzo mu ciąży i staje się powodem problemów przyjacielskich z początkującym pisarzem i kolegą z klasy, Jugheadem Jonesem.

W tym samym czasie dziewczyna z sąsiedztwa, Betty Cooper, bardzo chce zobaczyć Archiego, gdyż nie było jej całe lato. Jednak nie jest jeszcze w pełni gotowa, aby wyznać mu swoje prawdziwe uczucia. Kiedy do miasta przybywa nowa uczennica, Veronica Lodge, wraz ze swoją matką Hermione, pomiędzy Veronicą i Archiem pojawia się niezaprzeczalna chemia. Choć Veronica nie chce ryzykować swojej nowej przyjaźni z Betty. Jest też Cheryl Blossom, Królowa Pszczół Riverdale, siejąca zamieszanie pomiędzy nimi. Cheryl jednak ma też własne sekrety. Co kryje się za tajemniczą śmiercią jej brata bliźniaka? Riverdale może się wydawać cichym i spokojnym miasteczkiem, ale w cieniu kryje się niebezpieczeństwo.

Serial emitowany jest w czwartki na The CW.