Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Czy zobaczymy anime Alien vs. Predator?

Przed połączeniem 20th Century Fox i Disney stworzono dla Netflixa serial anime „Alien vs. Predator”. Niestety, od czasu fuzji serial nigdy nie doczekał się dystrybucji, ale to nie znaczy, że nigdy się nie to wydarzy.

Według doniesień Perfect Organism Podcast, który był w stałym kontakcie z 20th Century Fox przed ukończeniem fuzji z Walt Disney Company, anime „Alien vs. Predator” zostało ukończone. Serial stworzono z przeznaczeniem do dystrybucji na Netflix, ale ostatecznie nie został wydany i nie wiadomo, czy lub kiedy odbędzie się jego premiera.

Przed umową z Disneyem, Fox aktywnie dążył do rozszerzenia obecności „Obcego” poza hity filmowe – wiele doniesień sugerowało, że serial Netflixa miał być jedną z takich dróg. Obecnie przemianowana na Twentieth Century Films wytwórnia, nie zajmuje się tym projektem. Serwis Perfect Organism Podcast utrzymuje, że wszyscy ludzie odpowiedzialni za „Alien vs. Predator” zniknęli bez słowa z radaru fandomu i nie wiadomo kto jest odpowiedzialny za przyszłość lub przyszłość franczyzy „Obcego”.

Być może Disney w związku z nadchodzącym Alien Day (Międzynarodowy Dzień Obcego, 25 kwietnia) zrobi fanom prezent i wypuści anime „Alien vs. Predator” na Netfix lub własnym serwisie VOD, Disney+. O ile wiadomo, studio Myszki Miki obecnie nie rozwija żadnych istotnych treści z franczyzy „Obcego”.

Źródło: Perfect Organism Podcast, aliensversuspredator.net