Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

D23: She-Hulk, Moon Knight i Ms. Marvel z własnymi serialami na Disney+!

Podczas trwającego w Anaheim fanowskiego konwentu D23, Disney ogłosił, że w ofercie jego nadchodzącej platformy streamingowej znajdzie się miejsce na trzy nowe seriale Marvela. Własne produkcje dostali She-Hulk, Moon Knight i Ms. Marvel!

Szef należącego do wytwórni studia Marvel, Kevin Feige, ogłosił na D23, że trwają prace nad serialami o przygodach Moon Knight, She-Hulk i Ms. Marvel.

W komiksach pod pseudonimem Moon Knight kryje się Marc Spector, były najemnik, który został uratowany przed śmiercią na egipskiej pustyni przez boga Chonsu i obdarzony jego nadludzkimi mocami.

She-Hulk to alter-ego Jennifer Walters, kuzynki Bruce’a Bannera. Gdy dziewczyna ulega wypadkowi, naukowiec przywraca ją do życia przy przetaczając jej swoją zmutowaną krew. W efekcie dziewczyna zamieniła się w żeńską wersję Hulka, ale po przemianie zachowała swoją inteligencję oraz osobowość.

Kamala Khan zadebiutowała w komiksach Marvela w 2013 roku. Jest nastolatką pakistańskiego pochodzenia mieszkającą w New Jersey. Kamala przejęła tożsamość Ms. Marvel od Carol Danvers, która z kolei stała się nową Captain Marvel. Ponad to dziewczyna jest ogromną fanką superbohaterów, z Drużyną Avengers na czele. Jej życie zmienia się diametralnie, gdy sama staje się jedną z nich i musi dźwigać ciężar odpowiedzialności za swoje zdolności. Kamala potrafi m.in. zmieniać całe części ciała w dowolny kształt, manipulować swoim wyglądem oraz w uleczyć się z ran, gdy pozostaje w swojej normalnej formie. Showrunnerką serialu o jej przygodach ma być Bisha K. Ali („Cztery wesela i pogrzeb”).

Seriali w ofercie Disney+ możemy spodziewać się nie wcześniej niż w 2022 roku. Perspektywa którego z nich cieszy Was najbardziej?