Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Daredevil, Luke Cage i Iron Fist nieprędko wrócą na ekrany

Dobrze wiemy, że w ostatnim czasie Netflix skasował większość seriali z bohaterami Marvela. I nieprędko ich zobaczymy. Dla fanów, którzy liczyli, że przejmie ich Disney+, mamy złe wieści. Portal Variety dotarł do szczegółów kontraktu, z zapisów którego wynika, że superbohaterowie nie powrócą do nas w najbliższym czasie.

Variety utrzymuje, że w 2013 roku przy podpisywaniu umowy z Netflixem Marvel przystał na zapis, wg którego w przypadku kasacji seriali przez serwis komiksowi bohaterowie nie mogli zostać nigdzie indziej wykorzystani przez okres 2 lat.

Oznacza to, że nowe odsłony „Daredevila”, „Luke’a Cage’a” i „Irona Fista” nie znajdą się w ofercie Disney+ wcześniej niż pod koniec 2020 roku. Jeśli zaś chodzi o wszystkich czlonków “The Defenders”, to na nich poczekamy jeszcze dłużej. Powodem jest 3. sezon serialu “Jessica Jones”, który zadebiutuje w 2019 roku i można założyć z niemal 100% pewnością, że po jego emisji zostanie skasowany.

Niejasna sytuacja jest również w przypadku “The Punisher”, który to nie był objęty pierwszym kontraktem Netfliksa z Marvelem. O losach serii Franka Castle’a po 2. sezonie nie pojawiły się jeszcze żadne prawdopodobne spekulacje.