Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Dark Matter skasowany!

Mamy smutne wieści dla fanów załogi Razy. Serial „Dark Matter” od SyFy skasowany po trzech sezonach. Informację oficjalnie potwierdził na swoim blogu jeden z twórców komiksowego pierwowzoru oraz serialu, Joseph Mallozzi.

dark matter blog

Serial powstał na podstawie komiksu Josepha Mallozzi i Paula Mullie, którzy byli odpowiedzialni za scenariusz show. Pełnili oni również funkcję producentów wykonawczych, wspólnie z Jayem Firestone i Normanem Denverem.

W rolach głównych, jako załoga Razy, występowali: Marc Bendavid, Melissa O’Neil, Anthony Lemke, Alex Mallari Jr., Jodelle Ferland, Roger Cross oraz Zoie Palmer. Finał trzeciego, a jak się okazało ostatniego, sezonu został wyemitowany 25 sierpnia tego roku.

Fani serialu są bardzo rozczarowani taką decyzją stacji i stworzyli petycję, w której zwracają się do SyFy z prośbą o stworzenie 4 sezonu „Dark Matter”. Zachęcają też do udziału w globalnej kampanii, która zachęciłaby Netflix do przejęcia serialu.

DarkMatter raza

Oficjalny opis serialu:

Bohaterowie budzą się nie mając żadnych wspomnień na temat tego, kim są, ani w jaki sposób znaleźli się na pokładzie. Statkiem steruje nowoczesny i niebezpieczny android, zaś ładownia wypełniona jest bronią. Wkrótce zdezorientowani członkowie załogi zostają wciągnięci w międzygalaktyczną wojnę. Każdy z nich będzie musiał zdecydować, po czyjej stanąć stronie, próbując jednocześnie przetrwać i powoli odbudować swoje życie.