Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Data premiery spin-offu Doctora Who i gościnna gwiazda!

Brytyjscy fani „Doktora Who” już 22 października będą mogli obejrzeć jego spin-off – serial „Class” na BBC 3. Amerykanie będą musieli poczekać aż do wiosny 2017 roku.

Ogłoszono, że w produkcji pojawi się gościnnie również Peter Capaldi, a wystąpi on w pierwszym odcinku, zatytułowanym “For Tonight We Might Die.” Twórcą serii jest Patrick Ness („A Monster Calls”), a producenci wykonawczy to Steven Moffat i Brian Minchin.

Akcja „Calls” rozegra się w szkole Coal Hill w Londynie, a dotyczyć będzie grupy studentów – Charlie’go (Greg Austin), April (Sophie Hopkins), Rama (Fady Elsayed) i Tanyi (Vivian Oparah) — oraz ich nauczycielki, Pani Quill (Katherine Kelly). Nie wiadomo, jak losy nastolatków połączą się z życiem Doktora.

Typowo nastolatkowe sprawy w stylu romansu, przyjaźni, rodziny i prac domowych przeplatać się będą z możliwym końcem świata, a sam Moffat nazwał produkcję brytyjską wersją “Buffy”.

Jak na razie niewiele wiadomo o całej produkcji – a data jej premiery zbliża się nieubłaganie. Nie pojawił się nawet zwiastun serii. Poniżej możecie obejrzeć kilka scenek z planu: