Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Derek Kolstad zajmie się serialem Dungeons & Dragons!

Twórca „Johna Wicka” przygotuje dla Paramount Pictures i Hasbro aktorski serial oparty na kultowej grze „Dungeons & Dragons”.

Poznaliśmy kolejny projekt, którym zajmie się Derek Kolstad. Filmowiec ma na swoim koncie ma m.in. kasowy cykl „John Wick”, jest też autorem scenariusza serialu Disney+ „The Falcon and the Winter Soldier”. Teraz stworzy dla Paramount Pictures i Hasbro serial osadzony w świecie gry RPG „Dungeons & Dragons”. Jak na razie wszelkie szczegóły fabularne serialu są nieznane, podobnie jak data premiery produkcji.

Równolegle i niezależnie od serialu, Pramount i eOne pracują nad kinowym widowiskiem „Dungeons & Dragons”. Reżyserami filmu są Jonathan Goldstein i John Francis Daley („Wieczór gier”), a jego premierę zaplanowano na 2022 rok.

„Dungeons & Dragons” („D&D” lub „DnD”) to uważana za prekursora gatunku fabularna gra fantasy zaprojektowana przez Gary’ego Gygaxa i Dave’a Arnesona. Zadebiutowała w 1974 dzięki wydawnictwu Tactical Studies Rules. Obecnie grę wydaje Wizards of the Coast należące do koncernu Hasbro.